Macesová rýchlovka

Macesová rýchlovka

Macesová rýchlovka

Tento recept nám posiela: Mária z Banskej Bystrice


náročnosť: nízka
čas: 8 minút
porcie: 4

Postup

Paradajku pokrájame na tenké plátky, papriku a kapustný list na tenké prúžky. Otvoríme balíček macesov (vhodný rozmer je 10 x 16 cm) a na každý plátok rozotrieme syr Karička z jedného trojuholníka. Potom na jeden plátok poukladáme zeleninu, posypeme korením zaziky a priložíme natretou stranou druhý plátok. Jemne pritlačíme.
Takto pripravíme 4 porcie, vložíme ich do mikrovlnky a necháme krátko zohriať. Pretože každá mikrovlnka má svoje vlastné parametre, nedá sa predpísať ani čas ani stupeň ohrevu. Najlepšie je jeden plátok rozlomiť na polovicu, natrieť syrom z jedného trojuholníka a vyskúšať dobu ohrevu.
Pri správnom ohreve sa syr vpije do plátkov macesu a maces zmäkne tak, že sa dá ohýbať a neláme sa.
To je všetko.
Za necelých 8 minút máte originálne toasty bez toastového chleba a obložené chlebíčky bez sendviča.
Namiesto doporučenej zeleniny môžete použiť takú, akú máte len musí byť pokrájaná na tenké prúžky. Ale pozor – po ohreve chvíľku počkajte, lebo paradajka bude horúca.


Potrebujeme

  • 1 krabica Karička klasik
  • 1 balíček macesov (rozmer 10x16 cm)
  • korenie zaziky
  • 1 paradajka
  • 2 papriky
  • 1 list z hlávkovej kapusty

Dohľad nad ochranou osobných údajov (v zmysle § 44 zákona č. 18/2018 Z.z a NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679) vykonáva v našej spoločnosti ZODPOVEDNÁ OSOBA: p. Bc. Katarína PAVLOVÁ, emailový kontakt: zo@eurotrading.sk na ktorú sa môže obrátiť každá dotknutá osoba, ktorej osobné údaje sú spracúvané v našej spoločnosti.

Nastavenia cookies
Ochrana osobných údajov